• Polski
  • English

Offshore Wind

Nowoczesne szkolenia dla Morskiej Energetyki Wiatrowej

W nadchodzących latach branża Offshore Wind w Polsce i na świecie będzie wymagała stałego dopływu wykwalifikowanych załóg do budowy i obsługi farm wiatrowych.
W CNK przełożyliśmy wiedzę doświadczonych kapitanów CTV i pracowników offshore na realia szkoleń opartych na immersyjnych symulatorach VR.
Tak powstała nowa oferta dedykowana dla Morskiej Energetyki Wiatrowej: kurs na Kapitana łodzi CTV, Operatora Dźwigu Pływającego oraz Pokładowego, Sztauera Turbin Wiatrowych i nie tylko.
WAŻNE!
Otwieramy nabór na kurs Kapitana łodzi CTV. Zgłoś się teraz!
Kurs odbiędzie się w dwóch terminach: 
4-6 marca oraz 13-15 marca 2024.
sekretariat@cnkom.pl+48 570 180 220

Kapitan statku CTV - kurs specjalistyczny

Nasz pionierski kurs dla kapitana statku Cruise Transfer Vessel (CTV) łączy zastosowanie wirtualnej rzeczywistości VR oraz ruchomej platformy 3DoF. Uzyskaliśmy w ten sposób niezwykle realistyczne doświadczenie nawigacji, którego nie można osiągnąć na standardowych symulatorach ekranowych. Nasz trening na symulatorze pozwala w pełni odczuć działanie fal i prądów morskich czy przyspieszenie silników.
Symulator statku CTV przygotowuje kapitanów do nawigacji we wszelkich warunkach morskich i pogodowych oraz w różnych scenariuszach - bez ryzyka dla uczestników. To najlepszy sposób na trening umiejętności praktycznych w bezpieczny i wydajny sposób.

Najlepsza platforma szkoleniowa dla Offshore Wind

Nasza platforma szkoleniowa oparta na wirtualnej rzeczywistości VR umożliwia przeprowadzanie różnorodnych symulacji na tym samym urządzeniu. Do tej pory przygotowaliśmy 17 sesji szkoleniowych, wiernie oddających działanie pojazdów portowych, dźwigów i jednostek pływających.
Wciąż rozszerzamy naszą ofertę kursów i szkoleń, reagując na rosnące potrzeby sektora portowego i Morskiej Energetyki Wiatrowej. Na życzenie klienta CNK może stworzyć nowe symulacje pod inne maszyny i jednostki pływające. Możemy też modyfikować istniejące symulacje według indywidualnych wymagań poprzez dodanie nowych scenariuszy, dostosowanie danych technicznych jednostki lub wymodelowanie konkretnego portu lub farmy wiatrowej istotnej dla działalności klienta.

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenie dla kapitanów CTV?

Potrzebne kwalifikacje

Nasze szkolenie jest dostosowane do specyficznych potrzeb sektora morskiej energetyki wiatrowej i posiada certyfikat PRS. W CNK doskonale rozumiemy wymagania branży i pod nie budowaliśmy nasze szkolenia.

Instruktorzy-eksperci

Ucz się od doświadczonych kapitanów łodzi CTV, którzy wnoszą do zajęć praktyczną wiedzę z pierwszej ręki. Przekażą ją zarówno podczas części teoretycznej, jak i w trakcie treningu na symulatorze VR.

Wciągające symulacje

Doświadcz nawigowania statkiem CTV w naszym innowacyjnym symulatorze łączącym wirtualną rzeczywistość (VR) z systemem ruchomej platformy 3DoF. Nasze wciągające symulacje zapewniają realistyczne i praktyczne środowisko szkoleniowe, przygotowujące Cię do rzeczywistych wyzwań.

Możliwości zatrudnienia

Ukończenie naszego szkolenia powoduje, że stajesz się częścią grupy wykwalifikowanych specjalistów poszukiwanych przez morskie firmy wiatrowe. Dzięki naszym szkoleniom możesz zapewnić sobie zatrudnienie w tej rozwijającej się branży.

Nasze doświadczenie

Dołącz do ponad 2000 uczestników, którzy odnieśli sukces na naszych szkoleniach. Łącznie odbyliśmy ponad 40 000 godzin praktycznych szkoleń na symulatorach i mamy doświadczenie w zapewnianiu wysokiej jakości edukacji.

Dlaczego kurs CNK na Kapitana CTV?

Deweloperzy Farm Wiatrowych

Zwiększ Bezpieczeństwo Pracowników

Wyeliminuj “uczenie się na błędach” i przygotuj pracowników z wyprzedzeniem na różne scenariusze działania i warunki pogodowe.

Zmniejsz Ryzyko

Minimalizuj prawdopodobieństwo kosztownych incydentów spowodowanych czynnikiem ludzkim.

Podnieś Efektywność

Zredukuj koszty wynikające z opóźnień i przestojów. Zwiększ efektywność operacyjną dzięki właściwie przeszkolonym załogom.

Ośrodki Szkoleniowe Morskie i Akademie

Zdobądź Przewagę Nad Konkurencją

Zastosuj najnowocześniejsze metody szkolenia z użyciem immersyjnej symulacji VR.

Zwiększ Szanse Zatrudnienia

Przygotuj swoich studentów na dynamicznie zmieniający się rynek pracy, wyposaż ich w umiejętności dla sektora offshore wind.

Rozwiń Ofertę

Nasza platforma symulacyjna umożliwia szkolenie na wiele maszyn portowych i morskich, w tym łódź CTV, dźwigi, suwnice STS i RTG i inne.

Marynarze

Poszerz Kwalifikacje

Zdobądź specjalistyczną wiedzę i umiejętności, aby zdobyć atrakcyjne możliwości zatrudnienia.

Bezpieczeństwo Na Pierwszym Miejscu

Poznaj najnowsze protokoły bezpieczeństwa i rozwijaj umiejętności w różnych scenariuszach i warunkach morskich.

Ucz Się W Swoim Tempie

Skorzystaj z doświadczenia naszych trenerów, którzy dostosują przebieg symulacji do Twoich indywidualnych umiejętności i potrzeb.

Treść Szkolenia:

TEORIA 7 (godz.)

• Efektywna komunikacja w porcie i na obszarze morskiej farmy wiatrowej
• Zrozumienie środowiska, bezpieczeństwo dobra praktyka morska
• Rodzaje napędów i różnice w manewrowaniu,
• Zrozumienie statku CTV w trudnych warunkach morskich, poruszanie się po prądach morskich i zarządzanie siłą wiatru w CTV

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (10 godz.)

Wciągające szkolenie na symulatorze, 2 uczestników na 1 trenera z ponad 5-letnim doświadczeniem jako skipper CTV

Symulacja nawigacji CTV w 4 różnych scenariuszach:
• Wypłynięcie/przybycie do portu,
• Transfer z portu do farmy wiatrowej,
• Nawigacja w strefie morskiej farm wiatrowych,
• Dokowanie przy turbinie

Warunki uczestnictwa:

Wymagamy, aby wszyscy nasi uczestnicy mieli ukończone 18 lat.

Przed rozpoczęciem szkolenia prosimy o dostarczenie dokumentów potwierdzających uprawnienia do obsługi jednostki CTV w strefach ekonomicznych danego kraju.
Uczestnicy, którzy nie posiadają tej dokumentacji, otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu, bez certyfikatu)

Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna szkolenia prowadzona jest w języku angielskim.

Informacje dodatkowe:

Proces rejestracji: Podczas procesu rejestracji wymagana jest przedpłata w wysokości 50% opłaty za szkolenie. Dodatkowo od uczestników wymagane jest złożenie podpisanych oświadczeń. Deklaracje i szczegółowe warunki uczestnictwa zostaną przesłane po rejestracji drogą mailową.

Priorytet zgłoszeń: zgłoszenia będą rozpatrywane w kolejności ich otrzymania, co determinuje kwalifikację uczestników.

Masz pytanie?
Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje:
sekretariat@cnkom.pl+48 570 180 220
flaggraduation-hatlicensebookuserusersspell-checkconstructionclockthumbs-upmenuarrow-uparrow-downmovechevron-down-circlelayers linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram