14 marca 2023

Kwalifikacje portowe dla szkół średnich

W dniach 17 i 24 lutego mieliśmy okazję odwiedzić Zespół Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku oraz Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku gdzie razem z Fundacja Inspirujące Przykłady zaprezentowaliśmy projekt „Kwalifikacje portowe dla szkół średnich”

1 lutego 2023

Dofinansowane w 50% szkolenia dla operatorów

Nie czekaj! Dołącz do grona uczestników i zdobądź nowe kwalifikacje w ramach dofinansowanych w 50% szkoleniach operatorskich.

21 grudnia 2022

Dynamiczny wzrost branży portowej

Dynamiczny wzrost branży portowej, zmiany technologiczne w jej obszarze, a jednocześnie brak wykwalifikowanej kadry to główne wyzwania z jakimi mierzy się ta gałąź gospodarki.

17 listopada 2022

Testy symulatora

Nasza firma nieustannie rozwija się poprzez wdrażanie nowych technologii, z sukcesem dostarczając na rynek rozwiązania prototypowe.Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu i współpracy z doświadczonymi trenerami. Dlatego potrafimy skutecznie poszukiwać nowych rozwiązań, pomysłów i koncepcji technicznych.Kolejny test naszego symulatora VR – jednostki Crew Transfer Vessel (CTV), będącego unikatowym i jedynym rozwiązaniem na rynku przebiegły bardzo pomyślnie!

10 listopada 2022

ZEVinnovation Project Workshop in Poland

W dniach 12-14 października w Gdańsku i Gdyni odbyły się warsztaty w ramach projektu ZEVInnovation 3 days Workshop in Poland. Firmy z Polski, Norwegii i Chorwacji zaprezentowały swój potencjał produkcyjny i usługowy podczas dwóch warsztatów.

8 listopada 2022

Wizyta na Uniwersytecie w Walencji

Wizyta na Uniwersytecie w Walencji pozwoliła na porównanie szkoleń opartych na symulatorach urządzeń dźwigowych.

27 października 2022

Dzień Kariery Offshore na PG

26 października 2022r.,  w budynku Instytutu Oceanotechniki i Okrętownictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej odbyło się wydarzenie pt: Dzień Kariery Offshore. Impreza zgromadziła licznych wystawców z branży ekologicznych i odnawialnych źródeł energii i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem studentów, wykładowców oraz uczniów szkół średnich związanych z przemysłem morskim. Jedną z atrakcji był symulator statku CTV prezentowany przez Centrum Nowych Kompetencji w ramach współpracy z Baltic Power. Uczestnicy mogli w technologii VR spróbować swoich sił w roli operatora jednostki CTV na morskiej farmie wiatrowej.

26 października 2022

KURSY za FREE

Uruchamiamy kolejną pulę KURSÓW ZA FREE.

12 października 2022

Wizyta na terminalu OT Port Gdynia

Wczorajsza wizyta na terminalu OT Port Gdynia u Pana Tomasza Kaliszana. Cieszymy się na współpracę dla rozwoju kadry portowej. Ciekawe dlaczego urządzenie na zdjęciu nazwano  kasetą. Kto wie?

7 sierpnia 2022

Ogłoszenie Wykładowca

Wykładowca/Instruktor Obsługi Żurawia wieżowego / i Urządzeń Transportu Bliskiego

14 lipca 2022

Szkolenia dla uchodźców z Ukrainy

Dzięki donatorom możemy wyszkolić drugą grupę uchodźców z Ukrainy na operatorów suwnic.

7 czerwca 2022

Techno Wtorek

Gratulujemy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jej prezesowi Przemysławowi Sztanderze jubileuszu 25-lecia. 

8 maja 2022

Szkolenia dla uchodźców z Ukrainy

Apelujemy o wsparcie naszej inicjatywy, przez każdego komu jest bliska idea usamodzielnienia się uchodźców wojennych.

29 kwietnia 2022

Kurs Żurawia wieżowego w technologii symulacji VR – CNK i Maukran

Kurs na Żurawia wieżowego realizowany jest w części praktycznej częściowo na symulatorze VR (wirtualna rzeczywistość), na którym odbywają się szkolenia i kursy zawodowe dla operatorów żurawi wieżowych organizowane wspólnie przez firmę Maukran i CNK.

28 kwietnia 2022

CNK na 19 Środkowopomorskich Targach Pracy GlobalLogic Job Fair 2022

Byliśmy na 19 Środkowopomorskich Targach Pracy w Koszalinie. Było ok 40 wystawców, głównie z regionu zachodnio pomorskiego. Zaprezentowaliśmy ofertę szkoleń prowadzonych w CNK, również w technologii VR. Oferowaliśmy również możliwości rozwoju zawodowego i zatrudnienia w przemyśle portowym przez LKK.

21 kwietnia 2022

Spotkanie z uchodźcami z Ukrainy w ramach współpracy z Fundacją Fly

W dniu 20.04.2022 w Gdańsku w hotelu Golden Tulip odbyło się spotkanie informacyjno – prezentacyjne dla uchodźców z Ukrainy w ramach współpracy CNK z Fundacją Fly. Na spotkaniu przedstawiliśmy możliwości i szanse na pozyskanie pracy w sektorze portowym, pozyskanie i podniesienie kwalifikacji zawodowych. Po spotkaniu liczne grono zainteresowanych uczestniczek przetransportowaliśmy do naszego centrum szkoleniowego w Gdańsku w celu prezentacji symulatora VR, na którym w CNK prowadzone są szkolenia zawodowe. Panie miały możliwość ocenienia zdolności do pracy w zawodach portowych co pozwoliło im ocenić swoje predyspozycje i podjąć decyzje odnośnie kursu i w najbliższej przyszłości podjęcia pracy w polskich portach.

19 kwietnia 2022

Kurs na Operatora suwnicy placowej RTG na symulatorze VR

Kurs na Operatora suwnicy placowej RTG realizowany jest w części praktycznej częściowo na symulatorze VR (wirtualna rzeczywistość).

14 kwietnia 2022

Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy zespół CNK!

Na tę Wielkanoc życzyć Wam wypada ciepła domowego, miłości bliźniego, placka wybornego i spokoju świętego!

13 kwietnia 2022

Kurs Żurawia wieżowego na symulatorze VR

Kurs na Żurawia wieżowego realizowany jest w części praktycznej częściowo na symulatorze VR (wirtualna rzeczywistość), na którym odbywają się szkolenia i kursy zawodowe dla operatorów żurawi wieżowych organizowane wspólnie przez firmę Maukran i CNK.

11 kwietnia 2022

CNK na WindEurope w Bilbao 2022

CNK reprezentowane przez Prezesa Tomasza Lisieckiego wzięło udział w corocznym wydarzeniu WindEurope w Bilbao w dniach 5-7 kwietnia 2022, celem jest pozyskanie nowych możliwości w sferze szkoleniowej dla branży morskiej energetyki wiatrowej.

30 marca 2022

CNK na konferencji Prometeus

W dniu 24 marca 2022r uczestniczyliśmy w konferencji Prometeus zorganizowanej przez Politechnikę Gdańską i BSSC.

28 marca 2022

Професійні курси та навчання – робота в порту

Професійне навчання та професійні курси. Курси та навчання в таких галузях: порт, будівництво, логістика, транспорт, офшор.

21 marca 2022

Pomorskie pomaga obywatelom Ukrainy w pozyskaniu pracy

CNK w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni uczestniczy w akcji “Pomorskie pomaga obywatelom Ukrainy w pozyskaniu pracy”.

14 marca 2022

Żuraw szynowy w rozszerzonej rzeczywistość AR

Aplikacja w rozszerzonej rzeczywistości (AR) CNK, prezentująca Żurawia szynowego.

9 marca 2022

Suwnica nabrzeżowa STS w rozszerzonej rzeczywistość AR

Aplikacja w rozszerzonej rzeczywistości (AR) CNK, prezentująca Suwnicę nabrzeżową STS.

25 lutego 2022

Solidarni z Narodem Ukrainy!

Duchem i myślami jesteśmy z Wami, wytrwałości dzielny, niepodległy narodzie Ukraiński!

23 lutego 2022

Bezpłatne szkolenia zawodowe organizowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną

Serdecznie zapraszam osoby pracujące lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach zawodowych organizowanych przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. 

21 lutego 2022

Suwnica placowa RTG w rozszerzonej rzeczywistość AR

Zapraszamy na wirtualny spacer po urządzeniach portowych w technologii rozszerzonej rzeczywistości AR stosowanej w kursach i szkoleniach zawodowych w Centrum Nowych Technologii (CNK).

18 lutego 2022

CNK na targach BUDMA & INTERMASZ 2022

Centrum Nowych Kompetencji z wizytą na trzydziestej edycji specjalistycznych targów poznańskich BUDMA & INTERMASZ 2022, a na nich spotkania biznesowe z lokalnymi i zagranicznymi producentami i dostawcami specjalistycznego sprzętu budowlanego, logistycznego i transportowego, zaawansowane rozmowy o współpracy w zakresie szkoleń operatorów z użyciem technologii symulacji VR+AR między innymi z WIMAC CRANE, Wacker Neuson , Heli, Toolmex Truck, JEKKO, JCB Interhandler.

14 lutego 2022

Spotkanie przedstawicieli pomorskich hubów działających w ramach Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego – Fit for 55

Niebieska gospodarka ma być zielona. Bałtyckie huby przechodzą do działania. Koordynatorzy wydali komendę „Cała naprzód”.

11 lutego 2022

Wirtualny spacer po porcie w technologii AR

Zapraszamy na wirtualny spacer po porcie w technologii rozszerzonej rzeczywistości AR stosowanej w kursach i szkoleniach zawodowych w Centrum Nowych Technologii (CNK)

9 lutego 2022

Dofinansowanie na podniesienie kwalifikacji zawodowy – KFS 2022

Trwa nabór wniosków do programu KFS 2022

7 lutego 2022

Praca dla Specjalisty ds. Obsługi Klienta

Zapraszamy do pracy w Centrum Nowych Kompetencji Sp.zo.o. (CNK)

2 lutego 2022

CNK i Hutchison Ports Gdynia (GCT) dla WOŚP 2022

Hutchison Ports Gdynia (GCT) razem z Centrum Nowych Kompetencji mają do zaoferowania niepowtarzalną przygodę, jaką jest możliwość odbycia pod okiem doświadczonych instruktorów szkolenia w obsłudze wozu typu Reachstacker. Szkolenie odbędzie się na symulatorze w technologii Virtual Reality (VR),  a następnie uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił pod okiem instruktora na prawdziwej maszynie na terminalu GCT w Porcie Gdynia. Dodatkowo oferujemy możliwość odbycia wycieczki po terenie terminalu i zapoznania się ze specyfiką jego pracy.

31 stycznia 2022

Pracownicy na wagę złota – Namiary na Morze i Handel (02/2022)

Czy rzeczywiście dzisiaj pracownik portowy jest na wagę złota? 

26 stycznia 2022

Technologia rozszerzonej rzeczywistości AR w kursach i szkoleniach CNK

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) w CNK możesz zapoznać się z warunkami panującymi w porcie oraz sprzętem wykorzystywanym w logistyce portowej, co w znacznym stopniu przyspiesza proces nauki i orientacji na terenie przyszłego miejsca pracy.

19 stycznia 2022

Szkolenia i kursy zawodowe z wykorzystaniem symulacji w technologii VR

Centrum Nowych Kompetencji (CNK) to nowoczesne centra szkoleniowe w Gdańsku i Gdyni, w których nabędziesz uprawnienia do operowania specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym w branżach: portowej w tym offshore, budowlanej, logistycznej i transportowej.

14 stycznia 2022

Kursy w technologii symulacji VR, jak to działa?

Centrum Nowych Kompetencji (CNK) w Gdyni prezentuje innowacyjny symulator VR do prowadzenia profesjonalnych szkoleń w branży portowej, offshore, logistycznej i transportowej. Zapraszamy do współpracy!

10 stycznia 2022

Kursy zawodowe za FREE z PSSE – Operator wozu kontenerowego Reach Stacker (RS)

Zapraszamy wszystkich chętnych nabyciem lub podniesieniem kompetencji zawodowych na kursy zawodowe za FREE!

10 stycznia 2022

Kursy zawodowe za FREE z PSSE – Operator żurawia portowego

Zapraszamy wszystkich chętnych nabyciem lub podniesieniem kompetencji zawodowych na kursy zawodowe za FREE!

10 stycznia 2022

Kursy zawodowe za FREE z PSSE – Operator suwnicy RTG

Zapraszamy wszystkich chętnych nabyciem lub podniesieniem kompetencji zawodowych na kursy zawodowe za FREE!

29 grudnia 2021

Zawarcie umowy pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną i CNK

Z przyjemnością informujemy o zawarciu umowy pomiędzy Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Nowych Kompetencji (CNK).  Umowa realizowana jest w ramach programu „Kompetencje Przemysłu Przyszłości” realizowanego przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną i dotyczy świadczenia usług szkoleniowych „Kurs na kwalifikacje operatora suwnic placowych RTG”, „Kurs Reach Stacker – obsługa urządzeń do manipulacji kontenerami”, i „Kurs na kwalifikacje operatora żurawia portowego” dla 30 mieszkańców województwa pomorskiego w wieku aktywności zawodowej, które z własnej inicjatywy chcą podnieść swoje kwalifikacje.

28 grudnia 2021

Wykorzystanie technologii symulacji w wirtualnej rzeczywistości VR w szkoleniu pracowników

Korzystanie z technologii VR do szkolenia pracowników szybko nabiera tempa. Ta metoda pozwala zanurzyć się w każdą sytuację, którą pracownicy mogą napotkać na swojej drodze. Tylko jeden błąd pracownika może wyrządzić szkodę całej firmie, jej finansom albo jej reputacji. Konsekwencje mogą być różne: od negatywnej opinii o pracy firmy w sieciach społecznościowych po śmierć osoby w pracy. Dalej dowiesz się, w jaki sposób technologia VR może zapobiegać przed takimi sytuacjami.

24 grudnia 2021

Centrum Nowych Kompetencji. Rozmowa z Prezesem Tomaszem Lisieckim

Czym jest i jak powstało Centrum Nowych Kompetencji?

22 grudnia 2021

Życzenia Świąteczne

Wszystkim naszym partnerom biznesowym, współpracownikom i kursantom pragniemy życzyć pełnych radości i spokoju świąt. Niech ten czas będzie pełen ciepła i rodzinnej atmosfery.Wszelkiej pomyślności, a także wielu sukcesów w nadchodzącym roku.

22 grudnia 2021

Szukasz dobrze płatnej pracy? Chcesz zdobyć nowe lub podnieść obecne kwalifikacje?

Polecamy kursy i uprawnienia Operatora żurawia wieżowego.Zapewniamy zatrudnienie dla najlepszych w Polsce i za granicą. 

22 grudnia 2021

SZCZYT KLIMATYCZNY COP26 i JEGO KONSEKWENCJE zorganizowany przez Grupę Technologiczną ASE

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w seminarium „SZCZYT KLIMATYCZNY COP26 i JEGO KONSEKWENCJE” zorganizowany przez ASE – Grupa Technologiczna ASE teraz mamy większą świadomość bezprecedensowej skali zmian, która nas czeka. Centrum Nowych Kompetencji/New Competencies’​ Center wie jakie kompetencje zdobyć i jakich narzędzi używać, by być częścią zmian i sukcesu.

2 kwietnia 2020

Zapraszamy do szkolenia na żurawie wieżowe

Serdecznie zapraszamy na szkolenia na żurawie wieżowe.